28 Şubat 2008 Perşembe

Silikon kek kalıbının avantajları

Esneklik : Katlanırsa ilk şeklini muhafaza eder.

Kırılmaz : Cam veya metal fırın kaplarının aksine silikon kırılmaz,parçalanmaz ve yapışma özelliğini kaybetmez
Kompakt yapıdan dolayı askari saklama yeri gerektirir.

Terman Özellikler : -60 + 230 derecede aralığında kullanılabilir.
Kolay Bakım : Bulaşık Makinesinde kullanılabilir.
Emsalsiz bir LSR Sıvı silikon kullanılarak üretilmiştir.

Bu Malzeme :
Katı silikona kıyasla yüksek stabilite ve termal direnç sağlanmaktadır.
Stabil bir eksime süreci sağlamaktadır.(3000 kullanım garantilidir)
Toksik Malzeme içermez

Silikomart Kalıplar, toksik madde kalma ihtimalini tamamen ortadan kaldıran 6-7 saatlik bir termal işlem
kullanılarak üretilmelidir.

Bütün CE ve FDA Şartlarına uygundur.
Kullanırken duman çıkarmaz.
Kokusuzdur.

Çok Yönlülük : Buz dolabı veya donduruca kullanılabilir, Geleneksel ve turbo fırınlarda kullanılabilir, Mikrodalga fırınlarda kullanılabilir.

Sağlıklı Beslenme : Kalıpların kullanımdan önce yağlanması gerekmez.

Eşsiz Tasarımlar : Geleneksel metal kalıplarda elde edilemeyecek süslü şekiller.

Optimum Saklama : Silikomart Kalıplarda yiyeceğin bir kısmını tüketmek ve geri kalanı buzdolabında saklamak mümkündür.

Makimum Esneklik : Silikomart Kalıplar katlandıklarında katlama hattı boyunca çizgi oluşmaz, kırılmaz ve ilk şeklini muhafaza eder.
Silikomart Kalıplar ince detayları pişirdiğiniz gıda maddelerine aynen aktarır.

• Silikon kalıplar toksik madde kalma ihtimalini tamamen ortadan kaldıran 6-7 saatlik termal işlem kullanılarak üretilmektedir.

• %100 sıvı silikondan imal edilmiştir.Hiçbir şekilde pişirilen veya derin dondurucuda hazırlanan ürüne renk ve koku vermez.Pişirme sırasında duman çıkarmaz.

• -60 C ve +230 C aralığında kullanılabilir.Silikon kalıplar hertürlü fırında pişirilen kek,pasta vb çeşitleri için ve aynı zamanda tuzlu kiş,börek,tart,ekmek yapımındada rahatlıkla kullanılabilir.

Silikon kalıpların en önemli avantajlarından biri de derin dondurucuda -60 dereceye kadar kullanılabilme özelliğidir.Bu kalıplarla istenilen her türlü donmuş,kek,pasta,parfe dondurma doldurulup derin dondurucuda saklanabilir.
Servis edileceği zaman derin dondurucudan çıkartılıp çok kolay aynı şeklini koruyarak kalıptan çıkartılır ve servis edilir.
Aynı zamanda bir karışım hazırlayıp hepsini pişirmek istemediğinizde fazla olan karışımı silikon kalıba doldurup derin dondurucuda dilediğiniz kadar saklayabilirsiniz.İstenildiği zaman derin dondurucudan çıkartılıp fırına verilebilir

• Cam veya metal gıda kalıplarının aksine silikon gıda kalıpları yıpranmaz,kolay yıkanabilir,parçalanmaz,kokusuz,yapışmaz ve yapışma özelliğini kaybetmeyen bir üründür. Doğru kullanıldığı takdirde minimum 3000 kullanım garantilidir.
Kalıpları kullanım sırasında yağlamak gerekmemektedir.Hiç yağlamadan yapılan pişirme sonrası kalıptan çıkarma sırasında emsalsiz bir sonuçla karşılaşılır.Bu başarılı sonuç harcanan emekleri boşa çıkarmaz ve haızrlayan kişiyi çok mutlu eder.
Hazırlanan ürün hiç sıkıntı yaşanmadan kolaylıkla aynı şekilde kalıptan çıkacaktır.
Ürün her hangi bir deformasyona uğramaz.
Kullanımdan dolayı yapışma özelliğini kaybetmez tekrar kullanımlarda da yağlamaya gerek yoktur.

• Gerektiğinde elde gerektiğinde bulaşık makinasında yıkanabilir.Esnek yapısından dolayı kolay temizlenir.

• Muhtelif boy ve çeşitlerde geniş ürün yelpazesi vardır.
Cam,teflon kalıplarda bulunmayan çok daha yaratıcı olabilmenizi kolaylaştıran çok fazla boy ve şekilllerde kalıp çeşitleri bulunmaktadır.
Silikomart her geçen gün talepler doğrultusunda ürün çeşitliliğini arttırmaktadır

• H.A.C.C.P Standartlarına uygundur.

• Saklanırken nasıl katlanırsa katlansın şeklini muhafaza eder.Esnek yapısından dolayı minumum saklama yeri gerektirmekle birlikte çok kolay bir biri içine geçerek de saklanabilir.
Silikon kalıplar kırılmaz,yanmaz ve yapışmaz.Hazırlamış olduğunuz ürünün kalıptan çıkmama ve deformasyona uğrama gibi bir riski yoktur.

• Silikon kalıplar buzdolabında,derin dondurucuda,turbo fırınlarda ve MİKRODALGA fırında kullanılabilir.Kalıpların kullanımdan önce yağlanması gerekmez dolayısıyla sağlıklı beslenmek konusunda herkesin bilinçlendiği bu ortamda ekstra katı veya sıvı yağ kullanılmaması çok avantajlıdır.

• Silikon kalıplar ile geleneksel metal,teflon kalıplardan elde edilemeyecek süslü,yaratıcı ve farklı sonuçlara çok kolay ulaşırsınız.

• Silikon kek kalıpları bütün gerekli testlerden geçirilmiştir ve Avrupa Birliği ve dünyanın gıda sağlık normlarına uygunluğu için gerekli belgelerin hepsine sahiptir.

• Silikon kek kalıplarında pişirme süresi biraz daha azalmakta ve hem enerji hem de zamandan tasarruf sağlanmaktadır.Silikon un doğal yapısından dolayı sıcaklığı ürüne hemen iletmektedir.

Hiç yorum yok: